Apie knarkimą

Lengvas būdas išgirsti savo knarkimą

Knarkimo Programėlė

Įprastai apie savo knarkimą sužinome iš partnerės/partnerio. Tačiau ką daryti, jei miegate vieni?

Daugelis atsakytų – jei miegi vienas, tai niekam netrukdai, “knark į sveikatą” (realus pasiūlymas iš komentarų po mūsų įrašu soc. tinkluose :)). Tačiau taip manyti yra ne tik klaidinga, bet ir pavojinga. Knarkimas gali indikuoti apie rimtesnę problemą – obstrukcinę miego apnėją, kuri negydoma gali sukelti komplikacijas, tokias kaip širdies rimto sutrikimai, psichiniai sutrikimai ir net padidinti infarkto/insulto tikimybę. Ką jau kalbėti apie nuolatinį nuovargį dėl neišsimiegojimo.

Paprastas sprendimas

Laimei, gyvename technologijų amžiuje ir savo knarkimą galime išgirsti prietaiso, kurį turime kiekvienas, pagalba. Tai yra išmanusis telefonas. Jums tereikia parsisiųsti programėlę, kuri seka jūsų miego įpročius.

Tokių programėlių yra gausybė, daugelis iš jų nemokamos. Aš naudojau šią (nemokama) – Sleep Tracker – Sleep Recorder. Nuoroda atsisiuntimui Android telefonams iš Google Play parduotuvės – SIŲSTIS.

Progamėlių veikimo principas paprastas – prieš einant miegot įsijungiat programėlę, telefoną pasidedat šalia pagalvės, o ryte pasižiūrite rezultatus. Turėkite omenyje, jog programėlė naudoja telefono bateriją, tad geriausia būtų telefoną krauti nakties metu. Mano bandymo metu, telefono baterijos lygis nukrito nuo 80% iki 50% (telefonas gan naujas, nakties metu nekroviau).

Mano patirtis su programėle

Po pirmo bandymo, ryte likau priblokštas – programėlė užfiksavo 10 kartų, kai pradėjau knarkti per 6.30h miego! Negana to, dar padarė kiekvieno knarkimo garso įrašą. Žinojau, jog turiu knarkimo problemą, tačiau neįsivaizdavau, jog knarkiu taip baisiai ir ištisą naktį. Galvojau, jog žmona tikrai prabustų jei knarkčiau pastoviai, bet pasirodo tai netiesa – turbūt ji taip pripratus prie mano knarkimo, kad tiesiog jo negirdi 🙂

Mano naudota programėlė dar rodo miego stadijas, tačiau į šią funkciją žiūriu skeptiškai – nemanau, jog naudojant vien mikrofoną, įmanoma tai tiksliai nustatyti.

Beje, bandymo metu nenaudojau jokių priemonių nuo knarkimo.

Kam dar gali būti naudinga programėlė?

Ši programėlė gali būti neįkainojama renkantis priemones nuo knarkimo. Su jos pagalba galite išsirinkti sau labiausiai tinkančią priemonę, lygindami knarkimo dažnumą, garsumą (programėlė rodo knarkimo garsą decibelais).

Apibendrinimas

Nesvarbu, ar miegate vieni ar su partneriu / partnere, rekomenduojame išbandyti šią programėlę! Galbūt, kaip ir mano atveju, ryte būsite nustebinti savo knarkimo! 🙂